آشنایی با دنیای ماکت

نحوه تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور

نحوه تزئین اتاق و میز (میز کار و گیمینگ) با ماکت ماشین و موتور

چیدمان اتاق کار هیجان‌انگیز و جالبی است؛ اما اگر صاحب اتاق سلایق متفاوتی داشته باشد؛ این کار کمی چالشی و سخت می‌شود. برای مثال چیدمان اتاق افرادی که عشق ماشین و موتورسیکلت دارند؛ حتما با دیگران تفاوت دارد.

شما چه ایده‌ای برای دکوراسیون اتاق این افراد دارید؟ اگر نگاهی به ترندهای موجود داشته باشید؛ متوجه می‌شوید که این روزها استفاده از ماکت‌های ماشین و موتورسیکلت بسیار رایج شده‌است؛ و خیلی از افراد با ماکت‌هایی که دوست دارند؛ اتاق‌شان را تزئین کنند. اگر برای تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور به ایده نیاز دارید ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد.

تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور

این روزها تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور یک مسئله جذاب برای پسران و دختران تبدیل شده‌است. این مدل از دکوراسیون یک شیوه جدید اما رو به رشد است؛ که پتانسیل زیادی برای خلاقیت و نوآوری دارد.

فرقی نمی‌کند که شما از عاشقان ماشین و موتورسیکلت باشید یا تنها به خاطر علاقه به این ترند نوظهور از آن‌ها استفاده می‌کنید. در هر صورت استفاده از ماکت ماشین و موتورسیکلت در دکوراسیون اتاق، جلوه چشمگیری دارد.

پیش از اینکه درباره چیدمان اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور صحبت کنیم؛ بهتر است به چند  نکته در خصوص نگهداری ماکت‌ها توجه کنید.

سالم نگه داشتن ماکت موتور و ماشین در دکوراسیون اتاق

ماکت‌ها آیتم‌های تزئینی هستند که برای استفاده در دکوراسیون طراحی شده‌اند. البته با توجه به قیمت بالا و ارزش معنوی زیادی که برای مالکان خود دارند همچنین کمیاب بودن بسیاری از آن‌ها، مالکان ماکت‌ها ترجیح می‌دهند به خوبی از آن‌ها مراقبت و نگهداری کنند.

از طرفی عوامل محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار، تغییر دما و اشعه فرابنفش همواره به ماکت‌ها آسیب رسانده و طول عمر آن‌ها را کمتر می‌کند. برای سالم داشتن ماکت‌ها به این موارد توجه کنید:

  • بهتر است ماکت‌ها را داخل باکس‌هایی با کاور پلاستیکی شفاف نگه دارید تا از گرد و غبار در امان باشند.
  • به کمک یک ترموستات و سیستم تهویه هوا، دما و طوبت را کنترل کرده؛ و اجازه آسیب رسیدن به ماکت را ندهید.
  • اشعه فرابنفش که از خورشید و سایر منابع نور ساطع می‌شود؛ به رنگ ماکت آسیب می‌زند. پس تا جای ممکن ماکت را در گوشه تاریک اتاق نگه دارید؛ و برای نورآرایی و جلوه بهتر ماکت، از لامپ‌های LED استفاده کنید.

همچنین پیشنهاد میکنیم راهنمای کامل نگهداری ماکت را در سایت ما مطالعه کنید

ایده ‌هایی برای تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور

ماکت‌ها آیتم‌های لوکس و جذابی هستند که جلوه فوق‌العاده‌ای به اتاق شما می‌دهند. اگر تصمیم دارید، اتاق‌تان را به شیوه‌ای منحصربه‌فرد و خاص تزئین کنید؛ ماکت‌ها بهترین انتخاب هستند. ماکت ماشین و موتورسیکلت علاوه بر اینکه در رنگ‌های متنوع موجود بوده و با هر تمی سازگاری دارند؛ کمک می‌کنند تا اتاق‌تان را مدرن و امروزی تزئین کنید.

برای تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور کافی است چند ماکت را در اتاق و میز قرار دهید و برای جلوه هرچه بهتر آن‌ها، از استندهای مخصوص و شلف‌ها با نورآرایی مناسب استفاده کنید. اما برای اینکه به بهترین شکل از ماکت‌ها استفاده کنید؛ چند ایده به شما کمک می‌کند.

یک شلف با قالپاق ماشین

یکی از ایده‌های جالبی که برای تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور می‌توانید از آن بهره ببرید؛ استفاده از یک شلف با تم مرتبط با ماشین است. می‌توانید شلف‌هایی که به شکل قالپپاق خودرو ساخته شده‌اند را تهیه کرده و ماکت‌ها را روی آن بچینید.

حتی می‌توانید خودتان با چند ابزار ساده، این سازه را طراحی کنید. بهتر است روی هر ماکت یک کاور پلاستیکی شفاف قرار دهید؛ و استند ماکت‌ها را با لامپ‌های LED، تزئین شده باشند.

شلف‌هایی به شکل تریلی

شلف‌های مخصوص ماکت، در اشکال مختلفی تولید می‌شوند؛ که یکی از جالب‌ترین و البته ایمن‌ترین آن‌ها، شلف مدل تریلی است. این شلف دارای قفسه‌های متعدد است؛ که به نسبت نیازتان می‌توانید تعداد آن را تغییر دهید.

می‌توانید یک درب شیشه‌ای برای آن در نظر بگیرید؛ تا بسته شده و ماکت‌ها از شر گرد و غبار در امان باشند. همچنین شلف طبقه‌بندی و ارگانایزر مخصوص به خودش را دارد؛ که هر ماکت را در جای خودش محکم نگه داشته؛ و از افتادن و آسیب دیدن ماکت‌ها جلوگیری می‌کند.

بوفه ‌هایی برای ماکت‌ها

به جای شلف‌های باریک یا تکی، می‌توانید باکس‌هایی برای نگهداری دسته‌ای و چندتایی شلف‌ها تهیه کنید. این باکس‌ها می‌توانند با هر ترکیب و شکلی باشند؛ و به نسبت تم اتاق شما تغییر کنند. بهتر است ماشین‌های مرتبط به هم را در کنار هم قرار دهید؛ و یک چیدمان منطقی و جالب ایجاد کنید.

بوفه ماکت

بوفه ماکت

شلف ‌هایی از لاستیک

یکی دیگر از شلف‌های منحصربه‌فردی که برای نگهداری از ماکت‌ها مناسب هستند؛ شلف‌های طرح لاستیک می‌باشند. در این شلف‌ها معمولا از لاستیک‌های سبک مانند لاستیک دوچرخه استفاده می‌شود؛ و بین آن قفسه‌های چوبی قرار می‌گیرند. می‌توانید برای ماندگاری بهتر ماکت‌ها، روی شلف را کاور شیشه‌ای قرار دهید.

ساعت ‌هایی با محفظه ماکت

از دیگر جاهای جالبی که می‌توانید ماکت‌ها را در آن بگنجانید، ساعت‌های دیواری هستند. اگر به فکر ایده‌های جذاب برای تزئین اتاق و میز با ماکت موتور و ماشین هستید، می‌توانید از ساعت‌های دیواری بزرگ استفاده کنید.

کافی است در صفحه نمایش ساعت، چند محفظه برای نگهداری ماکت در نظر بگیرید؛ و به کمک لامپ‌های LED ساعت را نورآرایی کنید. با وجود شیشه روی ساعت، ماکت‌ها همواره تمیز و سالم باقی می‌مانند.

قرار دادن ماکت‌ها روی پاتختی و میزهای اتاق

اگر تعداد کمی ماکت دارید، می‌توانید آن‌ها را در میز پاتختی یا میز توالت قرار بدهید. حتی میز تحریر هم مکان خوبی برای قرار دادن ماکت است. بهتر است میز و ماکت رنگ‌های متضاد داشته‌باشند تا ماکت بیشتر خودش را نشان بدهد.

تزئين اتاق با ماکت ماشین

تزئين اتاق با ماکت ماشین

ماکت در فریم

شما حتی می‌توانید ماکت‌های‌تان را قاب بکنید! کافی است یک محفظه عمق‌دار روی یک فریم بسازید و ماکت‌ها را داخل آن قرار دهید. با اضافه کردن شیشه به فریم، ماکت‌ها از آسیب گرد و غبار در امان خواهند بود.

یک خیابان از دیوار اتاق‌تان رد کنید!

یکی دیگر از ایده‌های جالب تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور این است که طرح یک خیابان یا یک مسیر را روی دیوار اتاق اجرا کرده؛ و ماکت‌های مختلف را روی آن قرار دهید. این ایده از تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور حتما نظر عاشقان ماشین و رانندگی را جلب می‌کند.

ماکت در کتابخانه و قفسه

یکی دیگر از جاهایی که می‌توانید ماکت‌های زیبایتان را قرار دهید تا خودنمایی کنند؛ در کتابخانه و کنار کتاب‌ها و دیگر وسایل‌تان است. کتاب‌خانه‌ها جلوه بی‌نظیری در اتاق دارند و در صورتی که از ماکت‌ها به درستی در چیدمان کتابخانه استفاده کنید، قطعا جلوه خوبی خواهند داشت.

بهتر است کتابخانه را زیاد شلوغ نکنید؛ و در یک قفسه تنها یک ماکت و نهایتا یکی دو آیتم کوچک دیگر را قرار دهید.

باکس‌های مکعبی برای هر ماکت

اگر تعداد کمی ماکت دارید؛ این ایده برای شما عالی است. چند باکس رنگی تهیه کنید؛ که ترجیحا درب شیشه‌ای داشته باشند. پهنای باکس‌ها نباید زیاد باشد و تنها کمی از مساحت ماکت بیشتر شود. روی هر باکس، یک لامپ LED قرار دهید؛ و آن‌ها را در یک نقطه کم‌نورتر از اتاق نصب کنید.

باکس نگهداری از ماکت موتور

باکس نگهداری از ماکت موتور

قفسه تماما شیشه‌ای

جهت چیدمان اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور یکی دیگر از راهکارهایی که برای جلوه بیشتر ماکت‌ها می‌توانید استفاده کنید؛ به کار بردن قفسه شیشه‌ای است. این قفسه‌ها جلوه کمی دارند و تقریبا نامرئی هستند و اجازه می‌دهند که ماکت‌ها به خوبی خودنمایی کنند.

بهتر است این قفسه‌ها را روی دیوار رنگی یا دیواری که ساده نیست؛ نصب کنید. می‌توانید برای قفسه نورآرایی هم انجام دهید.

یک شلف به شکل پل

همانطور که قبلا هم گفتیم، شلف‌ها تنوع زیادی دارند و شما می‌توانید آن‌ها را با طرح مورد نظرتان سفارش دهید. یکی از ایده‌های جالب برای نمایش ماکت‌ها، سفارش یک شلف با طرح پل یا گذرگاه مورد علاقه‌تان است. سپس ماکت‌ها را روی پل قرار دهید و تصویری از یک خیابان واقعی را بازسازی کنید.

استفاده از استندهای سفارشی

برای تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور شما همچنین می‌توانید به نسبت ابعاد و تعداد ماکت‌هایی که دارید؛ استندهای سفارشی تهیه کنید. کافی است به نجاری محل مراجعه کرده و مشخصات لازم را بگویید؛ تا او خودش دست به کار شود.

چیدمان اطراف تلویزیون

یکی از مکان‌هایی که معمولا توجه کمتری به آن می‌شود؛ فضای اطراف تلویزیون است. در این قسمت از اتاق، هرچیزی قرار بدهید حتما دیده می‌شود. می‌توانید در این فضا، به سلقه خودتان قفسه قرار بگذارید و ماکت‌ها را روی آن بچینید. این ایده برای چیدمان تعداد زیاد ماکت، خوب است.

سخن آخر

برای تزئین اتاق و میز با ماکت ماشین و موتور ایده‌های زیادی وجود دارند که به نسبت سلیقه و تم غالب در اتاق‌تان می‌توانید، هر کدام را انتخاب نمایید. از انواع شلف در طرح و ساختار مختلف تا انواع کنسول و بوفه و استندهایی که مخصوص ماکت ساخته شده‌اند؛ می‌توانید استفاده کنید. اگر قصد دارید برای تزئین اتاق و میز خود، ماکت خرید کنید، می‌توانید خرید ماکت خود را از تاینی ماکت انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *